Korzyści z prowadzenia własnego biznesu

Wiele osób marzy o tym, aby otworzyć własną działalność gospodarczą. Niektórym jednak brakuje odwagi, aby przejść od snucia planów do ich realizacji. Dowiadując się jednak, jakie korzyści wiążą się z założeniem firmy, być może dużo łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję.

Możliwość decydowania o tym co i kiedy robisz

Każda osoba pracująca na etacie ma jeden problem – musi dopasować się do godzin pracy wyznaczonych przez pracodawcę. Pracując od 9 do 17, trudno jest wygospodarować czas na wizytę u lekarza, w urzędzie czy po prostu na dzień wolny. Otwierając własną działalność, sam sobie jesteś pracodawcą, dlatego, w granicach normy, możesz decydować kiedy i ile pracujesz. Zatrudniając pracowników masz szansę na wygospodarowanie znacznie więcej wolnego dla siebie, jeżeli tylko masz zaufane osoby.

Szansa na rozwój i realizację własnych pomysłów

Wystarczy chcieć, aby wcielić własne pomysły w życie i przeobrazić je w dobrze prosperujący biznes. Prowadząc własną firmę nie jesteś ograniczony nakazami i zakazami pracodawcy. Sam decydujesz w którym kierunku będzie rozwijała się Twoja firma.

Lokalizacja firmy jest dopasowana do Twoich potrzeb

Koniec ze staniem w korkach i długimi dojazdami do siedziby firmy. Ogromnym plusem założenia własnej działalności jest możliwość wybrania lokalizacji dokładnie dopasowanej do potrzeb, np. znajdującej się blisko miejsca zamieszkania lub we własnym domu, jeżeli tylko profil firmy na to pozwala.

Młoda mama jako właścicielka firmy

Dużym dylematem dla każdej młodej mamy jest to, czy zostać w domu z dzieckiem, czy wrócić do pracy. Ten problem można rozwiązać zakładając własną działalność gospodarczą. Będziesz w stanie dzięki temu gospodarować czasem w elastyczny sposób i poniekąd dopasowywać go do potrzeb malucha.

młoda mama a prowadzenie działalności gospodarczej

Zarobki zależne od wkładu pracy, jak i zaangażowania

Może to być zarówno plus, jak i minus własnego biznesu. Pracując na etat co miesiąc zarabiać konkretną podstawę niezależnie od tego, czy byłeś zaangażowany bardziej lub mniej w obowiązki zawodowe. Na własnej działalności jest zgoła inaczej, szczególnie jeśli prowadzić firmę jednoosobową. Jeżeli nie pracujesz, zwykle nie zarabiasz. Jest też druga strona medalu – Twoje zarobki mogą z miesiąca na miesiąc wzrastać. W pracy na etat na tak szybką, pozytywną zmianę wysokości pensji nie masz co liczyć.